چگونه ویزای قبرس شمالی بگیریم؟

چگونه ویزای قبرس شمالی بگیریم؟

جمهوری ترک قبرس شمالی کشوری است که تا حدودی در بین کشور‌های جهان شناخته شده‌است. قبرس شمالی در بخش شمال شرقی و شمال جزیره قبرس قرار دارد. جزیره قبرس خود یکی از مسیر‌های شلوغ در حمل و نقل جهانی است که سه قاره، آفریقا و آسیای غربی و اروپا را به هم متصل می‌کند. تا به امروز تنها کشوری که TRNC را به رسمیت شناخته‌است، ترکیه است. در این مطلب قصد داریم بگوئیم چگونه ویزای قبرس شمالی بگیریم و هزینه‌ ویزای قبرس چقدر است و مراحل درخواست ویزای قبرس شمالی به چه صورت است.
افراد ایرانی و مقیم ایران برای این که بتوانند به قبرش شمالی سفر کنند، نیاز به ویزای آن دارند. اما اگر شما پاسپورت کشورهای انگلیس و یا آمریکا را دارید بدون ویزا به راحتی می‌توانید به قبرس شمالی سفر کنید. ویزای قبرس شمالی شینگن نیست ولی چون این منطقه در اتحادیه اروپا قرار دارد، قوانین دریافت ویزا هم مانند قوانین برای دریافت ویزای شینگن است.
ویزای قبرس شمالی در صورتی به دعوت نامه نیازی ندارد که به صورت گروهی و تور یا ویزای توریستی گرفته شود، اگر قصد سفر به صورت انفرادی را دارید باید از دعوت نامه استفاده کنید. در صورت داشتن ویزای قبرس شمالی، می‌توانید به کشور‌های کرواسی، بلغارستان و رومانی نیز سفر کنید.
ویزا برای قبرس شمالی انواع مختلفی دارد که شما باید مراحل درخواست ویزای قبرس شمالی را بدانید:

ویزای موقت اقامت قبرس شمالی

ویزای موقت اقامت فقط در موارد زیر برای اتباع خارجی صادر می شود:

 • صدور ویزا برای اقامت موقت تحقیق‌های علمی: کسانی که قصد انجام تحقیق‌های علمی در قبرس شمالی دارند می‌توانند تا پایان انجام تحقیق خود ویزا بگیرند.
 • صدور ویزا برای اقامت موقت خانوادگی: اتباع خارجی که قصد دارند همراه خانواده ویزای اقامت خانوادگی دریافت کنند، می‌توانند در مدت 90 روز ویزای اقامت موقت خود را دریافت کنند.
 • صدور ویزا برای کارهای اداری: کسانی که در قبرس شمالی تصمیم به انجام کار اداری دارند و یا درخواست شده‌اند، می‌توانند تا مدت به پایان رسیدن کار خود ویزا داشته باشند.
 • صدور ویزا برای اقامت موقت دانشجویی: اتباع خارجی که قصد ادامه تحصیل در دانشگاه‌های قبرس شمالی دارند، بعد از ثبت نام رسمی در دانشگاه می‌توانند ویزای شصت روزه دریافت کنند.
 • صدور ویزا برای دانشجویانی که از دانشگاه TRNC فارق التحصیل شده‌اند: برای فارغ‌التحصیلانی که حداقل سه سال در برنامه‌های چهار ساله TRNC تحصیل کرده‌اند و یا کسانی که در برنامه‌های آموزش عالی بعد دوسال فارغ التحصیل شده‌اند می‌توانند به مدت 30 روز ویزا دریافت کنند.
 • صدور ویزا برای املاک غیر منقول: کسانی که سند عملکردی دارند که نشان دهنده املاک غیر منقول است می‌توانند به مدت 90 روز ویزا اقامت موقت دریافت کنند. این افراد مراحل درخواست ویزای قبرس شمالی خاصی دارند.
 • ویزای توریستی قبرس شمالی : اگر شما به عنوان فردی با دعوت نامه قصد سفر به قبرس شمالی برای دیدن خانواده خود را دارید، می‌توانید به مدت 60 روز در قبرس به سر ببرید و هزینه‌ ویزای قبرس برای شما کمتر است. اگر قصد سفر به قبرس شمالی به صورت گروهی و یا تور دارید، بعد از هفت روز کاری ویزای شما داده می شود و شما به مدت 14 روز می‌توانید در قبرس بمانید.
 • ویزای عالی VORA قبرس شمالی : برای اتباع خارجی که با اجازه اولیه برای کار بیگانگان طبق قوانین وارد کشور شده‌اند، به مدت سی روز ویزا صادر می‌شود.
 • ویزای استقرار تجاری قبرس شمالی : به مدت سی روز برای افرادی که برای شروع کسب و کار به این منطقه آمده‌اند، صادر می‌شود.
 • ویزای آموزش برای خدمت در قبرس شمالی : اتباع خارجی که می‌خواهند برای کار‌آموزی و یا آموزش‌های ضمن خدمت وارد قبرس شمالی شوند، می‌توانند به مدت 90 روز اقامت موقت بگیرند.

همچنین بخوانید: اخذ اقامت در قبرس شمالی

روش اخذ ویزای قبرس شمالی

اگر دعوت نامه ندارید و قصد سفر همراه با تور را دارید، باید به آژانس‌های مسافرتی مراجعه کنید و از آن طریق ویزای توریستی خود را دریافت کنید و از هزینه‌ ویزای قبرس مطلع شوید. اگر که شما دعوت نامه‌ای از طرف قبرس شمالی دارید، مراحل درخواست ویزای قبرس شمالی به این صورت است که باید با کلیه مدارک‌ها به کارگزاری BLS که در شهر تهران است، مراجعه کنید. در کارگزاری باید فرم ویزا برای ورود به قبرس شمالی را پر کنید و به مسوول کنسول سفارتخانه تحویل دهید. در صورت سفر به صورت گروهی، مدارک شما و تمام برنامه سفر به طور کامل توسط آژانس مسافرتی به کنسول سفارتخانه ارسال می‌شود.

قیمت ویزای قبرس شمالی

افرادی که قصد دریافت ویزا توریستی قبرس شمالی را دارند، باید از هزینه‌ ویزای قبرس اطلاع پیدا کنند. برای این کار باید به کنسولگری قبرس در کشور خود مراجعه کنند. کنسولگری قبرس شمالی در ایران، در شهر تهران در خیابان زعفرانیه قرار دارد. هزینه‌ ویزای قبرس برای ورود یک نفر 20 یورو است و هزینه ویزای قبرس برای ورود چندگانه شصت یورو است. هزینه ویزای قبرس باید به صورت نقد همزمان با ارسال درخواست ویزا به BLS می‌باشد. بعد از پرداخت می‌توانید رسید رسمی پول خود را از بخش کنسولگری سفارت دریافت کنید. به این نکته توجه کنید که اگر سفر شما به قبرس کنسل شد، پولی به شما پس داده نمی‌شود.

مواردی که باید در زمان گرفتن ویزا برای قبرس شمالی بدانید:

 • افرادی که ویزای شینگن معتبر دارند، شاید بتوانند بدون گرفتن ویزای قبرس وارد قبرس شمالی شوند.
 • باید توجه کنید که بررسی کامل درخواست شما برای صدور ویزای توریستی 7 روز کاری است. پس شما باید شش ماه قبل از زمان سفر، باید برای دریافت ویزا اقدام کنید.
 • ایرانیانی که پاسپورت‌های خدماتی و یا دیپلماتیک دارند، بدون گرفتن ویزا می‌توانند به قبرس شمالی سفر کنند.
 • اگر برای شما دعوت نامه‌ای ارسال شده‌است باید برای انجام انگشت نگاری و هم چنین تحویل مدارک خود به کارگزاری در تهران مراجعه کنید.
 • اگر شما قصد سفر به قبرس شمالی به صورت تور و یا گروهی با ویزای توریستی را دارید، ‌دیگر نیاز به مراجعه به کارگزاری برای انگشت نگاری و تحویل مدارک ندارد. تمامی کارهای شما برای سفر توسط آژانس مسافرتی انجام می‌شود.

قوانین ورود به قبرس شمالی

راهنمای گام‌به‌گام برای سفر به قبرس شمالی ارائه شده است:

1. دریافت ویزا:

 • ایرانی‌ها برای سفر به قبرس شمالی نیاز به ویزا دارند.
 • دو روش برای دریافت ویزای قبرس شمالی وجود دارد:
  • ویزای فرودگاهی: در فرودگاه ارنکن صادر می‌شود. (اعتبار 30 روز، هزینه 30 یورو)
  • ویزای آنلاین: از طریق وب سایت سفارت یا کنسولگری قبرس شمالی (اعتبار 90 روز، هزینه 35 یورو)
 • مدارک مورد نیاز: گذرنامه معتبر، بلیط رفت و برگشت، مدارک تمکن مالی
 • برای اطلاعات دقیق و به‌روز در مورد مدارک و مراحل صدور ویزا، به وب سایت سفارت یا کنسولگری قبرس شمالی در کشور خود مراجعه کنید.

2. تعیین محل اقامت:

 • براساس قوانین قبرس شمالی، قبل از سفر باید محل اقامت خود را مشخص کنید.
 • اگر دعوت‌نامه ندارید، باید هتل 5 ستاره رزرو کنید.

3. خرید بلیت برگشت:

 • داشتن بلیت برگشت برای ورود به قبرس شمالی الزامی است.
 • حتی در صورت داشتن پذیرش دانشگاه، باید بلیت برگشت داشته باشید.

مدارک لازم برای اخذ ویزای قبرس شمالی

برای ورود به این کشور، نیاز به دریافت ویزا دارید.

مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای قبرس شمالی به نوع ویزا و هدف سفر شما بستگی دارد.

در اینجا به طور خلاصه به مدارک مورد نیاز برای دریافت ویزای توریستی کوتاه مدت اشاره می‌کنیم:

 • گذرنامه: گذرنامه شما باید حداقل ۶ ماه اعتبار از تاریخ ورود شما به قبرس شمالی داشته باشد.
 • عکس پاسپورتی: یک قطعه عکس پاسپورتی جدید، رنگی و با زمینه سفید.
 • مدارک هویتی: اصل و ترجمه مدارک هویتی و شناسایی به زبان انگلیسی.
 • دعوتنامه: در صورت وجود، ارائه دعوتنامه رسمی از طرف شخص یا شرکتی در قبرس شمالی.
 • فرم درخواست ویزا: تکمیل فرم درخواست ویزای قبرس شمالی توسط فرد متقاضی.

مهاجرت به قبرس شمالی چگونه است؟

قبرس شمالی هم همانند دیگر کشورها برای مهاجرت قوانین خاصی دارد. برای مهاجرت به قبرس شمالی و اخذ پاسپورت قبرس شمالی راه‌های زیادی برای شما قرار گرفته‌است.

 • یکی از راه‌های مهاجرت به قبرس شمالی از طریق تحصیل و ویزای تحصیلی است. هر دانش‌آموز در صورت داشتن گواهی قبولی در دانشگاه می‌تواند ویزای تحصیلی را بگیرد. البته باید تمام مدارکی که ارائه می‌شود کاملا دقیق باشد. این کشور از نظر تحصیل رتبه بسیار بالایی دارد هم‌چنین هزینه تحصیل در این منطقه بسیار ارزان و به صرفه است.
 • راه دیگر برای مهاجرت به قبرس شمالی از طریق ویزای کار است. در ابتدا باید دعوت نامه کاری داشته‌باشید تا بعد از آن، شرایط کاری شما توسط مدیران اجرایی بررسی شود. حداقل دستمزدی که برای حقوق در قبرس در نظر گرفته شده‌است، 1936 یورو می‌باشد و مدیران اجرایی 3872 یورو دریافت می‌کنند و بعدا درباره اخذ پاسپورت قبرس شمالی اقدام کنید.
 • ازدواج با زن و یا مردی که ساکن قبرس است. البته اینکه هر دو برای ازدواج رضایت داشته‌باشند بسیار مهم است. بعد از ازدواج از هر دو سو پیشینه درخواست می‌شود. هم چنین باید از نظر مالی در جایگاهی خوبی قرار داشته باشند. یکی از نکاتی که باید درباره ازدواج بدانید این است که سن همسر شما باید بالای بیست و یک سال باشد. در زمان درخواست اقامت و دریافت پاسپورت قبرس شمالی باید یک سال از تاریخ ازدواج شما گذشته باشد. همچنین در زمان در خواست برای اقامت دائم باید زبان شما در حد قابل قبولی قرار گرفته باشد.
 • یکی از راه های روتین و ساده برای گرفتن اقامت و مهاجرت خرید ملک در قبرس شمالی است. این روش در بین ایرانیان بسیار رایج بوده‌است که منجر به گرفتن پاسپورت قبرس شمالی می‌شود. البته برای اینکه بتوانید در این کشور خانه بخرید باید درآمد کافی و مناسبی داشته باشید. این موضوع برای دولت قبرس بسیار مهم است. شما بعد از خریدن ملک در قبرس شمالی و اقامت به مدت 10 سال می‌توانید اقامت دائم و پاسپورت این کشور را دریافت کنید. تا قبل از ده سال، به شما ویزای یک ساله داده می‌شود که باید هر سال آن را تمدید کنید. قیمت خانه در قبرس شمالی بین 32 هزار تا 80 هزار یورو می‌باشد. در زمان خرید ملک به همراه داشتن اصل و کپی پاسپورت و شناسنامه های ترجمه شده تمام اعضای خانواده اجباری است. هم چنین در زمان خرید خانه باید سو پیشینه‌ای که از پلیس گرفته اید را همراه داشته ‌باشید. به همراه داشتن 4 قطعه عکس برای هر فرد در سایز 6 در 4 نیز اجباری است. اگر متاهل هستید، باید ترجمه سند ازدواج خود که مهر دادگستری و وزارت خارجه خورده است، را نیز داشته باشید.
 • یکی دیگر از راه‌هایی که می‌توانید پاسپورت قبرس را بگیرید و به آن جا مهاجرت کنید، سرمایه گذاری است. با سرمایه گذاری در قبرس از مزایای بالایی برخوردار می‌شوید. یکی از اصلی‌ترین مزایای سرمایه گذاری، گرفتن اقامت در سریع‌ترین زمان است. یعنی اگر درآمد مناسب و کافی برای سرمایه گذاری داشته باشید، می‌توانید حداکثر تا سه ماه اقامت و پاسپورت قبرس را دریافت کنید.
 • یکی دیگر از راه‌هایی که بسیار معمول است. داشتن همراه است. یعنی شما به عنوان فرد اصلی باید در قبرس شمالی در حال تحصیل باشید و یا در آن جا سرمایه گذاری کرده‌باشید. در این صورت می‌توانید همسر و یا یکی از افراد خانواده خود را به صورت همراه به قبرس ببرید و اقامت دائم و پاسپورت قبرس بگیرید.
نوشتهٔ پیشین
معرفی بهترین بانک‌های قبرس شمالی
نوشتهٔ بعدی
قوانين جديد ورود به قبرس شمالی بدون تست PCR
خرید-ملک-در-قبرس-شمالی
خرید-ویلا-در-قبرس-شمالی
× چطور میتونم کمکتون کنم؟