سرزمین ساحل و آفتاب

درباره قبرس شمالی

جمهوری ترک قبرس شمالی (به ترکی استانبولی: Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti یا KKTC) که معمولاً قبرس شمالی خوانده می‌شود ناحیه تحت تسلط ترک‌ها در شمال جزیره قبرس است.

پایتخت این ناحیه نیز به مانند کشور قبرس میان ترک‌ها و یونانی‌ها تقسیم شده و شمال شهر نیکوزیا به نام نیکوزیای شمالی با جمعیتی ۵۰٬۰۰۰ نفر مرکز جمهوری ترک قبرس شمالی می‌باشد. پس از اشغال نظامی قبرس شمالی توسط ارتش ترکیه، سی هزار نیروی ارتش ترکیه در این بخش از جزیره قبرس مستقر هستند.

همه چیز درباره قبرس شمالی

قصد مهاجرت دارید!؟ درباره قبرس شمالی این جزیره زیبا و پر از اسرار برملا نشده چه چیزهایی شنیده‌اید؟ درباره قبرس شمالی ، شهرهای آن، شرایط کار، فرهنگ زندگی در قبرس شمالی، جاذبه‌ها و شرایط مهاجرت جوانان از شهرهای کوچک و بزرگ ایران همچون تهران، مشهد و شیراز اطلاعات کافی دارید؟
اگر شما هم در سودای کار، تحصیل و زندگی به فکر مهاجرت به کشوری دیگر افتاده‌اید و جوانید، قبرس همان فرصت گمشده شماست. هرجای ایران که باشید، تهران، مشهد و حتی شیراز می‌توانید این فرصت را برای خود حفظ کنید و به مشاوران اورنست درباره قبرس شمالی و پیشنهاد خرید ملک در این کشور اعتماد کنید.

اینکار را به ما بسپارید چون ما قصد داریم برای شما مهاجران و سرمایه‌گذاران از شهرهای قبرس شمالی ، شرایط کلی کار و اقامت گرفتن قبرس شمالی، سازگاری آب و هوای قبرس شمالی، واحد پول قبرس شمالی، پرچم قبرس شمالی و به طور کلی درباره قبرس شمالی این جزیره اعجاب‌انگیز با شما صحبت کنیم.

مسلما اگر درباره قبرس شمالی شناخت و اطلاعات کلی ندارید، قطعا در مورد شهرهای قبرس شمالی، آب و هوای قبرس شمالی، پرچم قبرس شمالی ، واحد پول قبرس شمالی و جاذبه‌های آن نیز بی‌اطلاعید.

قبل از اقدام به خرید ملک و مهاجرت به این کشور باید حسابی از آن شناخت بدست آورید. همراه اورنست باشید و مطمئن باشید اگر تابحال درباره قبرس شمالی و زندگی در شهرهای آن دید روشنی نداشتید نظرتان را عوض کنیم:

قبرس جنوبی یا قبرس شمالی؟

پاسخ قبرس شمالی است. قبرس به دو قسمت کلی جنوبی و شمالی تقسیم می‌شود و ما درباره قبرس شمالی ، خرید ملک در قبرس شمالی، زندگی در شهرهای قبرس شمال، پرچم قبرس شمالی، واحد پول قبرس شمالی و آب و هوای قبرس شمالی صحبت می‌کنیم چراکه قصد شما مهاجرت و سرمایه‌گذاری در این جزیره زیباست.

اما قبرس شمالی کجاست؟
قبرس شمالی در حقیقت بخش ترک نشین قبرس است. جمهوری قبرس شمالی در سال 1983 اعلام استقلال کرد، بنابراین ترک‌نشین‌های قبرس مستقل شدند و حالا اقتصاد، فرهنگ، پرچم و … مجزا از قبرس جنوبی دارند. این جزیره زیبا در حصاری از آب‌های مدیترانه‌ای حبس شده و همین سبب شده آب و هوای قبرس، مدیترانه‌ای باشد. قبرس شمالی از جنوب با مصر و از شمال با ترکیه همسایه و هم مرز است. این جزیره از غرب یونان و از شرق نیز سوریه را درکنار خود دارد. در مقاله قبرس شمالی بهتر است یا قبرس جنوبی به طور کامل این دو را بررسی کردیم.

اگر به این کشور سفر کرده باشید می‌دانید که قبرس شمالی کوه‌های برافراشته‌ای از سمت جنوب غربی و شمال دارد، بنابراین کشور یا جزیره‌ای کوهستانی‌ است. بین شهرهای قبرس شمالی نیکوزیا از اهمیت بیشتری برخوردار است چرا که پرچم قبرس شمالی در این شهر برافراشته شده و یا به عبارتی پایتخت قبرس شمالیست. نیکوزیا علاوه ‌بر پایتخت سیاسی، پایتخت اقتصادی قبرس شمالی نیز بشمار می‌رود. در حال حاضر حدودا 73000 نفر در این شهر اقامت دارند. یکی از نکات جالب درباره شهر نیکوزیا دو تکه بودن آن است. نیکوزیا با یک نوار سبز طبیعی از هم جدا شده و به همین دلیل آن را در دنیا به نام پایتخت دوتکه معرفی می‌کنند و می‌شناسند.

از آنجایی که قبرس کشوری در حال توسعه است و رشد آن در این چندسال بسیار چشمگیر بوده است، بنابراین نیروی تحصیل کرده آن هر روز بیشتر می‌شود و نشان می‌دهد که دولت قبرس شمالی چقدر به علم آموزی و گسترش فرهنگ تحصیل علم در کشور خود اهمیت می‌دهد. این پتانسیل پذیرش نیروی متخصص و تحصیل کرده، قبرس شمالی را برای افرادی که قصد تحصیل و کار خوب دارند تبدیل به مقصدی قطعی کرده است.

اگر می‌خواهید در این کشور جزیره‌ای بی‌نظیر خرید ملک انجام دهید، اقامت کنید و بطور کلی می‌خواهید مهاجرت کنید یادتان باشد که ابتدا زبان‌تان را قوی کنید. برای راحتی زندگی در قبرس یا باید به زبان ترکی قبرسی مسلط باشید و یا آلمانی و انگلیسی.

نقشه قبرس شمالی
پرچم قبرس شمالی

چطور می‌توانیم زیر پرچم قبرس شمالی قرار بگیریم؟

مهاجرت به قبرس شمالی می‌تواند یکی راحت‌ترین گزینه‌های مهاجرت برای جوانان بخصوص دوره 30 تا 35 سال از هرجای ایران باشد. اگر مسلط به زبان باشید، سرمایه کافی داشته باشید و مراحل مهاجرت خود را قانونی طی کنید خیلی زود مقیم این کشور می شود.

زیر پرچم قبرس شمالی رفتن و شهروند یکی از شهرهای این جزیره زیبا شدن خیلی سخت نیست، چرا که مردم بیش از 157 کشور دنیا من‌الجمله ایران می‌توانند بدون داشتن ویزا وارد این کشور شوند. البته همانطور که اشاره کردیم برای اقامت دائم حتما باید شرایط حاکم در قبرس شمالی را داشته باشید. اما از پرچم این کشور گفتیم بد نیست از فلسفه نمادهای موجود در آن هم کمی بدانیم.

نشان دهنده و معرف جمهوری خودخوانده بخش قبرس شمالی است که بومی آن را ترک نشین‌ها تشکیل می‌دهند. از جمله اشتراکات بین پرچم این کشور و ترکیه طرح ماه و ستاره آن‌هاست. اما رنگ زمینه در این دو پرچم کاملا متفاوت است و این پرچم در بالا و پایین دارای دو نوار قرمز است و پس زمینه آن نیز به رنگ سفید است.

جالب است بدانید که در بخش شمالی قبرس از پرچم ترکیه نیز استفاده می‌شود و این دو پرچم کنار یکدیگر جای می‌گیرند. این ماجرا درمورد قبرس جنوبی با استفاده از پرچم یونان نیز صدق می‌کند. نمونه این جای‌گیری را می‌توانید بر روی کوهای بش پارماک مشاهده کنید. با مهاجرت به قبرس شمالی درهای جدیدی برای شما که جوانید و جویای آینده‌ای روشن باز خواهد شد. کشوری زیبا و پیشرفته به لحاظ منابع طبیعی بکر و اعجاب انگیز، توسعه مشاغل و وفور فرصت‌های شغلی، تحصیلی و حتی اقامت. اگر درباره قبرس شمالی هنوز اطلاعات درستی ندارید و اصلا هیچ پیشنهادی به شما نشده جهت اقامت و مهاجرت با یک تماس و گرفتن مشاوره از تیم حرفه‌ای خدمات اورنست نظرتان را عوض خواهید کرد.

آب و هوای
قبرس شمالی:

تعجب نکنید که این موضوع را هم درکنار دیگر عناوین مهم برای مهاجرت و یا خرید ملک در قبرس شمالی مطرح می‌کنیم. آب و هوای قبرس شمالی نیز مسلما یکی از دلایل مهمی خواهد بود که منجرب می‌شود بخواهید در این کشور زندگی و سرمایه گذاری کنید و یا یک ملک درآن خریداری نمایید. آب و هوای قبرس شمالی مدیترانه‌ای است، حتما متوجه شدید که این خود می‌تواند یک شانس برای سرمایه گذاری در این جزیره زیبا باشد. چرا؟

هرساله یکی از دلایل بزرگ هجوم گردشگران به این جزیره حاکمیت آب و هوای مدیترانه‌ای قبرس شمالی‌ است. سواحل اعجاب انگیز با آفتابی دلچسب تصوری رویایی برای هر گردشگری خواهد بود. دیگر نقطه قوتی که آب و هوای قبرس شمالی دارد این است که تابستان‌های آن آفتابیست اما اصلا گرمای آزار دهنده‌ای ندارد. مزایای این جو و تاثیرات آن براین جزیره به تابستان‌هایش خلاصه نمی‌شود، در زمستان هم می‌توانید مسافر و مقیم این جزیره باشید. در زمستان نیز هوایی ملایم و دلپذیر دارد البته اگر عاشق برف و باران باشید اینجا مقصد 100 درصدی شما خواهد شد.

اگر در فکر خرید ملک یا سرمایه‌گذاری در کشوری دیگر هستید، این آرزو محال نیست و کافیست از هرجای ایران با ما تماس بگیرید و با بهرمندی از پشتیبانی و مشاوره رایگان از شرایط خرید ملک و مهاجرت، درباره قبرس شمالی از تیم خدمات اورنست سوالات خود را بپرسید.

آب و هوای قبرس شمالی

واحد پول قبرس شمالی :

خب اگر تصمیم گرفتید که به این کشور سفر کنید و حتی شهروند آن شوید یک نکته مهم را از یاد نبرید، آیا استفاده از واحد پول قبرس شمالی اهمیت دارد؟ برای خرید و فروش در قبرس شمالی حتما نیاز به شناخت کافی از واحد پول قبر شمالی هم دارید:

متغیر بودن واحد پول قبرس:

از آنجایی که قبرس به صورت کلی تحت سلطه چند کشور است بنابراین حتما براحتی متوجه می‌شوید که واحد پول قبرس شمالی و جنوبی حتما متفاوت است. پس بیایید ببینیم تفاوت‌ها و ویژگی‌های واحد پول قبرس شمالی چیست؟ از آنجایی که قبرس شمالی تحت سلطه ترکیه است و پرچم ترکیه را نیز در کنار خود دارد بنابراین واحد پول قبرس شمالی لیر ترکیه است. از آنجایی که لیر ارزشی نزدیک به ریال ایران دارد
بنابراین تامین بودجه برای سفر یا زندگی از پول ایران به لیر ترکیه راحت‌تر خواهد بود.

لیر ترکیه را می‌توانید در اسکناس‌های 5، 10، 20، 50، 100 و 200 لیر تهیه کنید. توصیه ما این است که برای تامین خورد و خوراک از لیر ترکیه استفاده کنید و برای انتقال پول از دلار، چرا که دراین‌صورت پول‌تان با نوسانات کمتری مواجه می‌شود.
دقت کنید که برای انجام هرکار و تهیه برخی موارد شما احتیاج به واحدهای پولی متفاوت در قبرس شمالی دارید:

  • برای خرید ملک یورو.
  • برای خرید خودرو پوند انگلیس.
  • هزینه های روزمره لیر.

می‌توانید با پوند، یورو و دلار نیز در فروشگاه‌ها خرید کنید اما این اصلا به صرفه نخواهد بود.

واحد پول قبرس شمالی

خرید ملک در قبرس شمالی، زندگی در شهرهای مختلف قبرس شمالی و اخذ اقامت از شهرهای قبرس شمالی ، یافتن یک کار خوب دیگر رویایی دستنیافتنی نیست، فقط کافیست با ما در ارتباط باشید. اطلاعات و پشتیبانی بروز و برخط تیم اورنست از شروع تا زمانی که مقیم این جزیره شوید درکنار شما خواهد بود.

شهرهای زیبای قبرس شمالی شانس پیشرفت شما:

جالب است بدانید که جامعه مهاجر ایرانی جهت اقامت و زندگی در قبرس شمالی معمولا از جوانان 30 تا 35 سال هستند که به قصد زندگی، خرید ملک، سرمایه‌گذاری و تحصیل اقدام به مهاجرت می‌کنند. برای زندگی در قبرس شمالی از قبل بهتر است که شهرهای آن را نیز بشناسید. هریک از شهرهای قبرس شمالی می‌توانند برای شما انتخاب بهتری جهت زندگی، خرید ملک و سرمایه گذاری باشند، پس همراه ما باشید:

زندگی ایرانی‌ها در قبرس شمالی:

درمورد شهرهای قبرس شمالی باید گفت که این کشور پتانسیل فوق‌العاده‌ای برای سرمایه گذاری در بخش‌های خدماتی اعم از گردشگری، توریسم، هتل‌داری و رستوران‌داری دارد. با این حال اقتصاد و مشاغل قبرس شمالی تنها به این بخش خلاصه نمی شود.
جالب است بدانید که خیلی از شرکت‌های خدماتی موفق در قبرس شرکت‌های ایرانی هستند و موفق شده‌اند گردش مالی چشمگیری را فراهم کنند. اقتصاد قبرس شمالی در واردات و صادرات نیز بسیار خوب عمل می‌کند و صادرات آن بیشتر در زمینه محصولات کشاورزی همچون مرکبات، جو و گندم و سیب زمینی است.
البته صادرات صنایع دستی نیز در این کشور رونق فوق العاده‌ای دارد و سازمان‌های خدمات مالی نیز در این کشور درحال رشد و توسعه هستند و آینده‌ای امیدوار کننده دارند. درهرحال قبرس شمالی کشوری در حال رشد و پیشرفت است و برای ایرانیان مهاجر بهترین فرصت است و اغلبشان نیز موفق شده‌اند از کوچک‌ترین کسب و کارها به درآمد قابل توجهی برسند.

زندگی ایرانی‌ها در قبرس شمالی
برای دیدن تصویر بزرگتر کلیک کنید

دیدنی های قبرس شمالی

× چطور میتونم کمکتون کنم؟