ویزا برای سفر به قبرس شمالی

ویزا برای سفر به قبرس شمالی | انواع + مدت زمان + هزینه

خارجیانی که قصد سفر به جمهوری ترک قبرس شمالی را دارند، باید برای دریافت ویزا برای سفر به قبرس شمالی اقدام کنند. اما چه مدارکی لازم است؟ ویزا برای چه مدت اعتبار دارد؟ چندبار می‌توان با این ویزا به قبرس شمالی رفت؟ این سوالات و بسیاری دیگر را در این مقاله پاسخ داده‌ایم.

آیا به ویزا برای سفر به قبرس شمالی نیاز دارم؟

بله، اتباع خارجی برای سفر به جمهوری تُرک قبرس شمالی باید با داشتن مدارک مسافرتی معتبر، برای ویزای ورود درخواست دهند. پروسه درخواست ویزا با توجه به شرایط اعلام شده انجام می‌شود. توریست‌ها با ویزای صادر شده می‌توانند در مجموع تا ۹۰ روز در یک دوره ۱۸۰ روزه در این منطقه اقامت داشته باشند. کسانی که مایل به اقامت بیش از ۹۰ روز هستند، باید ویزای اقامت دریافت کنند.

درست است که در مقایسه با سایر کشورها، شرایط ورود به قبرس شمالی برای ایرانیان آسان‌تر است. برخلاف بسیاری از کشورهای اروپایی که نیازمند درخواست ویزا هستند، ایرانیان می‌توانند بدون ویزا به قبرس شمالی سفر کنند. ایرانیان می‌توانند تا 90 روز بدون ویزا در قبرس شمالی اقامت داشته باشند. به این صورت که باید از طریق فرودگاه ارجان به قبرس شمالی رفت. ورود به قبرس شمالی از طریق سایر نقاط مرزی امکان‌پذیر نیست. سپس، ویزای 30 روزه به طور خودکار برای شما صادر می‌شود. این ویزا قابل تمدید تا 90 روز است که حدود 30 یورو هزینه دارد. البته باید گذرنامه شما حداقل 6 ماه اعتبار داشته باشد و بلیط برگشت نیز گرفته باشید.

همچنین بخوانید: معرفی فرودگاه قبرس شمالی (ارجان)

انواع ویزا برای سفر به قبرس شمالی

انواع مختلف ویزا برای سفر به قبرس شمالی براساس اقامت کوتاه مدت یا بلند مدت دسته بندی می‌شوند. همچنین، ویزاها بسته به ماهیت بازدید مورد نظر و تعداد دفعات ورود درخواستی، به صورت ویزای تک ورود یا چند ورود برای مدت اقامت تا ۹۰ روز صادر می‌شوند. ویزای تک ورود اجازه ورود یک بار را می‌دهد. دارندگان ویزای دو بار ورود می‌توانند در دوره‌های مشخص شده، دو بار سفر کنند و ویزای چند بار ورود امکان بازدیدهای متعدد از قبرس شمالی را فراهم می‌کند.

ویزای نوع C (اقامت کوتاه مدت)

ویزای کوتاه مدت مطابق با روزهای درخواست شده توسط مسافر برای اهداف غیر مهاجرتی و برای اقامت‌هایی که از سه ماه تجاوز نمی کند، صادر می‌شود.

ویزای توریستی ویزا برای سفر به قبرس شمالی

ویزای توریستی قبرس شمالی به شهروندان کشورهایی داده می‌شود که می‌خواهند برای اهداف گردشگری و سرگرمی از این جزیره بازدید کنند. برای درخواست اقامت تا ۹۰ روز، رزرو هتل یا مدارک اجاره باید به درخواست ضمیمه شود. ویزای توریستی برای حداکثر ۳۰ روز صادر می‌شود. در صورتی که مدارک بیشتری برای پرداخت‌های قبلی اقامت طولانی مدت ارائه شود، ویزا می‌تواند تا ۹۰ روز صادر شود.

ویزای قبرس شمالی برای بازدیدهای تجاری و نمایشگاهی

ویزای تجاری قبرس شمالی به اتباع خارجی که مایل به سفر به این جزیره صرفاً برای اهداف مرتبط با تجارت هستند، چه برای شرکت در جلسات، بازدید از نمایشگاه یا انجام فعالیت‌های تجاری باشد، داده می‌شود. برای این نوع درخواست ویزا برای سفر به قبرس شمالی ویزا، نیاز به نامه دعوت رسمی از شریک تجاری یا شرکت دارید. برای بازدیدهای مرتبط با جلسات تجاری، سمینارها، نمایشگاه ها، می‌توان ویزاهایی تا ۹۰ روز صادر کرد.

همچنی بخوانید: مهاجرت به قبرس شمالی از ایران

ویزای قبرس شمالی برای بازدید از خانواده، بستگان و دوستان

سفر به قبرس شمالی با هدف دیدار با خانواده، دوستان یا بستگان نزدیک امکان‌پذیر است. متقاضی می‌تواند همراه با یک نامه دعوت‌نامه معتبر، درخواست ویزای سفر کوتاه مدت ارائه دهد. در این حالت ویزا تا ۶۰ روز صادر می‌شود.

ویزای قبرس شمالی برای فعالیت‌های فرهنگی یا ورزشی و شرکت در کنفرانس ها

مسافرانی که مایل به بازدید از قبرس شمالی با هدف شرکت در رویدادهای فرهنگی یا ورزشی هستند، می‌توانند برای ویزای سفر کوتاه مدت درخواست دهند. این ویزا به اعضای اتحادیه‌های سیاسی و اقتصادی، اعضای هیئت علمی و پژوهشگران، تیم‌های هنری و ورزشی، سازمان‌های بین المللی و متخصصان برای سفر به این جزیره امکان پذیر می‌سازد. در زمان درخواست ویزا باید نامه‌ای حاوی جزئیات فعالیت به همراه بلیط‌های خریداری شده یا برنامه‌های رویداد ارائه شود. این نوع ویزا تا ۹۰ روز و بسته به مدت رویدادهایی مانند جشنواره ها، مناسبت‌های فرهنگی یا هنری و رویدادهای ورزشی صادر می‌شود.

ویزا برای سفر به قبرس شمالی جهت ةموزش کوتاه مدت و کارآموزی

خارجی‌های که مایل به بازدید از قبرس شمالی جهت شرکت در دوره آموزشی یا کارآموزی کوتاه مدت هستند نیز می‌توانند برای ویزای سفر کوتاه مدت درخواست دهند. با این حال، نامه پذیرش رسمی از دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی الزامی است. ویزای ورود تا ۹۰ روز برای دوره‌های آموزشی، برنامه‌های تبادل دانشجویی، کارآموزی و غیره داده می‌شود. به فارغ التحصیلان دانشگاه‌های قبرس شمالی می‌توان ویزایی اعطا کرد که برای 30 روز معتبر باشد. دارندگان ویزا باید برای اقامت طولانی‌تر درخواست مجوز اقامت دهند.

ویزا برای سفر به قبرس شمالی نوع D (اقامت بلندمدت)

ویزای بلندمدت به دارنده آن حق ورود به جمهوری تُرک قبرس شمالی برای دوره‌های طولانی با امکان ورود چندگانه را می‌دهد.

ویزای مجوز کار به افرادی که دارای مجوز اولیه مطابق با قانون مجوز کار اتباع خارجی هستند برای ۳۰ روز اعطا می‌شود. اتباع کشورهایی که نماینده رسمی در قبرس شمالی ندارند، برای درخواست ویزای مجوز کار باید گذرنامه‌ای با اعتبار حداقل دو سال داشته باشند. همچنین، شهروندان کشورهای جهان سوم که مایل به راه اندازی کسب و کار در قبرس شمالی هستند، در صورت داشتن منابع مالی کافی می‌توانند برای ویزای ۳۰ روزه درخواست دهند.

علاوه بر این، ویزای مالکیت اموال غیرمنقول در قبرس شمالی برای اقامت تا ۹۰ روز صادر می‌شود. اتباع کشورهای جهان سوم که مایل به تمدید اقامت خود در قبرس شمالی هستند، باید قبل از انقضای مدت ذکر شده در ویزای خود، برای مجوز اقامت درخواست دهند. ویزای مجوز اقامت خانوادگی، مجوز اقامت دانشجویی یا تحقیقات علمی نیز در صورت درخواست قابل اعطا است.

همچنین بخوانید: چگونه ویزای قبرس شمالی بگیریم؟

ویزای ترانزیت قبرس شمالی

ویزای ترانزیت قبرس شمالی به مسافران اجازه می‌دهد بدون ورود به جزیره از منطقه بین‌المللی قبرس شمالی عبور کنند. بازرگانان، رانندگان یا گردشگرانی که قصد اقامت در قبرس را ندارند باید ویزای ترانزیت دریافت کنند.

قیمت ویزا برای سفر به قبرس شمالی در سال 2024

برای زندگی در قبرس شمالی به مجوز اقامت نیاز دارید. هزینه این مجوز می‌تواند بسته به نوع اقامت شما (موقت یا دائمی) و ملیت شما متفاوت باشد. به طور کلی، هزینه مجوز اقامت حدود 127 دلار است. هزینه ویزا در صورت رد شدن ویزا قابل استرداد نیست.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا برای سفر به قبرس شمالی

 • گذرنامه با حداقل دو صفحه خالی که حداقل تا ۹۰ روز پس از پایان سفر اعتبار داشته باشد. همچنین باید یک کپی از صفحه اول شامل اطلاعات شخصی و ویزاهای قبلی (در صورت وجود) ارائه شود.
 • فرم درخواست ویزای تکمیل شده و امضا شده به همراه یک قطعه عکس رنگی بیومتریک که حداکثر ۶ ماه از تاریخ آن نگذشته باشد.
 • اثبات سفر با بلیط رفت و برگشت تایید شده.
 • جزئیات حساب بانکی که نشان دهد مسافر به اندازه کافی برای سفر خود بودجه دارد.
 • مدرک شغل به صورت اسناد معتبر مانند نامه از کارفرما، گواهی دانشجویی، سند ثبت یا ارائه مدارک مربوط به مستمری بازنشستگی.
 • جزئیات محل اقامت از طریق نامه دعوتنامه یا اثبات رزرو هتل در طول مدت اقامت شما.
 • اسناد بیمه درمانی مسافرتی که تا سقف ۳۰۰۰۰ یورو در کل مدت سفر را پوشش دهد و در کل منطقه شنگن معتبر باشد.

بسته به وضعیت استخدامی شما، اسناد خاصی باید به درخواست شما ضمیمه شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا برای سفر به قبرس شمالی برای افراد شاغل:

 • قرارداد استخدام (گواهی اصلی اشتغال به کار که نشان دهنده موقعیت در شرکت و حقوق است)
 • صورت حساب بانکی 6 ماه گذشته
 • نامه تأیید مرخصی از کارفرما
 • اظهارنامه مالیاتی (ITR)

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا برای سفر به قبرس شمالی برای خوداشتغال‌‍‌ها

 • اثبات مجوز کسب و کار (ثبت شرکت)
 • صورت حساب بانکی شرکت مربوط به 6 ماه گذشته
 • اظهارنامه مالیاتی (ITR)

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا برای سفر به قبرس شمالی برای دانشجویان

 • مدارک ثبت نام دانشگاه
 • گواهی عدم مخالفت از مدیریت مدرسه

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا برای سفر به قبرس شمالی برای بازنشسته‌ها

 • صورت حساب بازنشستگی که 6 ماه گذشته را نشان می‌دهد.

مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزا برای سفر به قبرس شمالی برای غیرشاغل

 • اثبات منابع مالی مورد نیاز است.
 • در صورتی که فرد قادر به تأمین هزینه‌های خود نباشد، اثبات وجود اسپانسر الزامی است.

جمع بندی

قبل از سفر باید به دنبال ویزا برای سفر به قبرس شمالی بود. البته ایرانیان نیاز به اقدام برای ویزا ندارند و می‌توانند درزمان وود مجوز اقامت 30 روزه و قابل تمدید تا 90 روز را دریافت کنند. اگر به هدف خرید ملک می‌خواهید به قبرس شمالی بروید، شاورین املاک اورنت در قبرس شمالی میزبان شما خواهد بود و هزینه‌ای سفر شما را می‌ئردازد. برای اطالع از شرایط می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت اورنست تماس بگیرید.

سوالات متداول | ویزا برای سفر به قبرس شمالی

بهترینزمانسفربهقبرس شمالی چهزمانیاست؟

جمهوری ترک قبرس شمالی دارای آب و هوای مدیترانه‌ای با تابستان‌های گرم و خشک و زمستان‌های معتدل و بارانی است. مسافران معمولاً برای کاوش در این کشور و لذت بردن از خط ساحلی زیبا در شرایط آب و هوایی دلپذیر، از TRNC در تابستان یا فصل‌های میانی سال دیدن می‌کنند.

هزینهسفربهقبرس شمالی چقدراست؟

هزینه سفر به قبرس به عوامل مختلفی از جمله زمان سفر، نوع اقامت و فعالیت‌هایی که می‌خواهید انجام دهید بستگی دارد. با این حال، به طور کلی، قبرس را می‌توان کشوری با قیمت مناسب دانست.

آیابرایسفربهقبرس شمالی بهویزانیازدارم؟

بله اما در فرودگاه ارجان مجوز اقامت ۳۰ روزه و قابل تمدید به ۹۰ روز دریافت خواهید کرد.

فرودگاه قبرس شمالی در کجا واقع شده است؟

شرکت هواپیمایی پگاسوس پروازهایی به فرودگاه بین‌المللی ارجان ارائه می‌دهد که حدود 14 کیلومتری از نیکوزیا (لفکوشا)، پایتخت جمهوری ترک قبرس شمالی (TRNC) فاصله دارد. این نزدیکی به مسافران امکان می‌دهد تا به راحتی از پایتخت و مناطق اطراف آن دیدن کنند.

نوشتهٔ پیشین
مسافت ترکیه تا قبرس شمالی چقدر است؟
نوشتهٔ بعدی
قیمت پوند قبرس به ریال ایران 2024 و ارز معامله ملک
خرید-ملک-در-قبرس-شمالی
خرید-ویلا-در-قبرس-شمالی
× چطور میتونم کمکتون کنم؟