مشاور حقوقی برای ملک در قبرس شمالی

مشاور حقوقی برای ملک در قبرس شمالی

هنگام خرید ملک در خارج از کشور، مشورت با مشاور حقوقی برای خرید ملک در قبرس شمالی که واجد شرایط و بی طرف باشد، یکی از مهم ترین اقدامات است. همانطور که در هر کشور دیگری، استخدام یک وکیل برای رسیدگی به تمام اسناد ملک در قبرس شمالی نیز ضروری است. در قبرس شمالی، وکلا نمایندگان رسمی دولت هستند. با وجود اینکه الزام قانونی برای استفاده اجباری از وکیل در قبرس شمالی وجود ندارد، بدون راهنمایی حقوقی تخصصی، خرید ملک بسیار دشوار خواهد بود.

وکیل شما علاوه بر بررسی تمام اسناد ملک مورد نظر شما، پرداخت مالیات‌های مورد نیاز، ارائه مجوز، اسناد به وزارتخانه برای انتقال مالکیت به نام شما برای به دست آوردن مالکیت کامل و امکان مهاجرت آسان به قبرس شمالی می‌کند. در این مقاله با نقش وکیل و همچنین تاثیر آن بر خرید و فروش ملک در قبرس شمالی می‌پردازیم.

مشاور حقوقی برای ملک در قبرس شمالی

مشاور حقوقی برای خرید ملک در قبرس شمالی به شما کمک می‌کند تا با اطلاع از قوانین و مقررات خاص حاکم بر این منطقه بتواند خریدی مطمئن داشته باشید.

مشاور حقوقی به شما کمک می‌کند تا از فرآیند خرید ملک، مجوزها و اسناد لازم آگاه شوید و در تکمیل فرم‌ها و درخواست‌های مربوطه یاری رسانند. در این صورت با در کل فرایند خرید از شما پشتیبانی می‌کند. چراکه فرایند و تعهدات رابه دقت بررسی می‌کنند تا از بروز مشکل و اختلاف جلوگیری کنند.

از طرفی، با اطلاع از روش‌های کلاهبرداری ملکی در قبرس شمالی از شما در برابر معاملات مشکوک محافظت می‌کند. بنابراین، می‌توانید با انتخاب مشاور حقوقی برای خرید ملک در قبرس شمالی با آرامش خاطر در این منطقه سرمایه گذاری کنید.

البته باید مشاور حقوقی، سابقه و تجربه کافی را در زمینه املاک و مستغلات قبرس شمالی داشته باشد. همچنین از قوانین خاص خارجی‌ها مطلع باشد. حتما پیش از قرارداد از هزینه‌های مشاور حقوقی جویا شوید. می‌توانید انتظار داشته باشید که بین 1% تا 2% از ارزش ملک را به عنوان حق الوکاله پرداخت کنید.

همچنین بخوانید: قیمت پوند قبرس به ریال ایران 2024 و ارز معامله ملک

راهنمایی حقوقی برای خرید ملک در قبرس شمالی

خرید ملک در یک کشور خارجی می‌تواند کار دشواری باشد، اما با راهنمایی درست، می‌تواند به تجربه‌ای خوب و بدون دردسر تبدیل شود. قبرس شمالی ترکیبی از جذابیت مدیترانه ای، مکان‌های تاریخی و بازار املاک مساعد را ارائه می‌دهد.

مشاور حقوقی برای خرید ملک در قبرس شمالی و همکاری با یک آژانس املاک معتبر که بازار محلی و جزئیات حقوقی را درک می‌کند، ضروری است.

در قبرس شمالی، اکثر املاک دارای سند مالکیت دائمی (به زبان محلی کوشان نامیده می‌شود) هستند که مالکیت خریدار را بر روی ملک و زمینی که روی آن ساخته شده است، تضمین می‌کند. مالکیت ملک در یک سند عمومی ثبت می‌شود که شفافیت را تضمین کرده و از حقوق مالکان محافظت می‌کند. فرآیند ثبت شامل ارائه اسناد ضروری از جمله قرارداد خرید، اسناد محضری و مجوزهای مربوطه است.

درک برخی از جنبه‌های حقوقی بازار املاک قبرس شمالی بسیار مهم است:

  • نمایندگی قانونی: داشتن مشاور حقوقی برای خرید ملک در قبرس شمالی ضروری است. چراکه باید در قرارداد خرید ملک راهنمایی کنند و بر روند کار در شورای وزیران نظارت داشته باشند.
  • محدودیت‌های مالکیت: اتباع خارجی فقط مجاز به مالکیت یک ملک در قبرس شمالی هستند که به یک قطعه زمین تا 1.338 متر مربع (4 دونم) یا خانه‌ای که مساحت آن از 6.691 متر مربع بیشتر نباشد، محدود می‌شود. آگاهی از این محدودیت‌ها برای تصمیم‌گیری آگاهانه مهم است.
  • مجوز خرید: در قبرس شمالی، اتباع خارجی باید برای دریافت مجوز خرید به شورای وزیران مراجعه کنند. سند مالکیت فقط پس از اخذ این مجوز که می‌تواند بین 3 تا 12 ماه طول بکشد، اعطا می‌شود. با این حال، پس از امضای قرارداد فروش ملک، تا زمان دریافت سند مالکیت، شما از تمام حقوق مالکیت برخوردار خواهید بود.
  • کوشان (سند مالکیت): املاک قبرس شمالی دارای سه نوع سند مالکیت، سند ترکی (Türk Koçanı)، سند معادل (Eşdeğer Koçan) و سندیونانی (Rum Koçanı) هستند. به دلیل پیچیدگی‌های حقوقی بالقوه، به خریداران خارجی توصیه می‌شود از املاکی با سند یونانی اجتناب کنند. مشاور حقوقی برای خرید ملک در قبرس شمالی در بررسی‌های خود به این موضوع رسیدگی خواهد کرد.

همچنین بخوانید: معیارهای انتخاب ملک در قبرس شمالی و پیشگیری از ریسک‌ها

وکیل ملکی برای فروش ملک در قبرس شمالی

در حالی که به دلیل شرایط سیاسی منحصر به فرد، داشتن مشاور حقوقی برای فروش ملک در قبرس شمالی ضروری نیست. البته به دلایل زیر بهتر است وکیل داشته باشید.

  • بازار محدود برای فروش: اکثر سرمایه گذاران خارجی ملک را در قبرس شمالی خریداری می‌کنند و محدودیت‌هایی برای مالکیت خارجی وجود دارد. این امر بازار فروش مجدد را محدود می‌کند.
  • انتقال سند مالکیت: فرآیند انتقال سند مالکیت (کوشان) در قبرس شمالی می‌تواند پیچیده و زمان بر باشد. خریداران اغلب منتظر نهایی شدن این فرآیند قبل از خرید می‌شوند.

نقش وکیل ملکی در معاملات املاک در قبرس شمالی

هنگام انجام یک سرمایه گذاری بزرگ در املاک، به ویژه در املاک خارج از کشور، باید به دنبال بهترین مشاوره حقوقی از وکلا و متخصصان باشید. قبرس شمالی نیز از این قاعده مستثنی نیست، بنابراین باید به دنبال بهترین مشاور حقوقی برای خرید ملک در قبرس شمالی باشید تا به عنوان خریدار از منافع شما محافظت کنند.

وضعیت املاک در قبرس شمالی به دلیل تقسیم این کشور به دو بخش شمالی و جنوبی و در نتیجه وجود سند مالکیت‌های مختلف، پیچیده شده است. اما این نباید مانعی برای سرمایه گذاری شما باشد، به شرطی که با دقت و با مشاوره حقوقی کامل از وکلای مجرب قبرس شمالی انجام شود.

هنگام خرید زمین یا ملک در قبرس شمالی، حضور وکیل یا مشاور حقوقی برای خریدار الزامی است. اما برای فروشنده چنین الزامی وجود ندارد. با این حال، شما به عنوان یک سرمایه گذار باید یک وکیل انگلیسی زبان داشته باشید که بتواند شما را در جزئیات فرآیند خرید ملک در قبرس شمالی راهنمایی کند.

در قبرس شمالی، تفاوتی بین وکلا و متخصصان دادگستری وجود ندارد. در اینجا به همه آنها وکیل گفته می‌شود. پیدا کردن یک وکیل در قبرس شمالی کار سختی نیست، زیرا آنها معمولاً دفاتر خود را نزدیک دادگاه‌ها دارند. بهترین راه برای پیدا کردن یک وکیل مجرب در قبرس شمالی این است که یک روز را به بازدید از دفاتر چند وکیل اختصاص دهید.

همچنین بخوانید: خرید آپارتمان در نیکوزیا

خدمات حقوقی برای خرید و فروش ملک در قبرس شمالی

یک روال رایج در بین وکلای قبرس شمالی این است که از خریدار بخواهند وکالت بلاعزل به آنها بدهد تا بتوانند از طرف خریدار و در غیاب او عمل کنند. این یک رویه عادی است و خریدار نباید از این موضوع نگران شود. با این حال، از آنجایی که وکالت بلاعزل موضوع مهمی است، باید هنگام اعطای آن تمام احتیاط‌های لازم را انجام دهید.

وکیل، سند مالکیت ملک مورد نظر را بررسی و ترجمه کرده و باید بتواند وضعیت حقوقی دقیق اسناد یا «کوشان» را بررسی کند. وکلا ممکن است نظر مستقل خود را در مورد حل احتمالی مشکل قبرس یا نتیجه سند مالکیت پس از حل نهایی این مشکل داشته باشند.

بسیاری از مشاور حقوقی برای خرید ملک در قبرس شمالی برای بنگاه‌های معاملات ملکی و شرکت‌های ساختمانی کار می‌کنند. ممکن است حتی به شما به عنوان مشتری، تخفیف برای خدمات آنها ارائه شود. اما قبل از انتخاب هر کدام از آنها، مطمئن شوید که منافع شما به عنوان خریدار تامین شده است نه منافع شرکت ساختمانی.

مشاور حقوقی برای خرید ملک در قبرس شمالی، از طرف شما به شورای وزیران قبرس شمالی درخواست خواهد داد. این درخواست به شما اجازه مالکیت ملک در قبرس شمالی را می‌دهد. باید بدانید که در حال حاضر دریافت این مجوز ممکن است چندین سال طول بکشد، اما مقررات جدیدی در این زمینه در حال تصویب است و به زودی انتظار می‌رود زمان آن به کمتر از چند ماه کاهش یابد. این موضوع کاملاً معمول است که خریدار کل مبلغ خرید را پرداخت کند و حتی با وجود معلق ماندن تاییدیه، به ملک نقل مکان کند.

همچنین بخوانید: مهاجرت به قبرس شمالی از ایران

جمع بندی

شرکت اورنست با میزان موفقیت 100٪ بهترین ملک‌ها را متناسب با لیست آرزوهای شما پیدا کنیم. تیم ما متشکل از کارشناسان محلی و مشاور حقوقی برای خرید ملک در قبرس شمالی با تجربه‌ای است که  متعهد هستند تا فرآیند خرید ملک شما را در قبرس شمالی به روندی آسان و بدون دردسر تبدیل کنند.

هنگام خرید ملک در قبرس شمالی با اورنست، فرآیند با انجام یک بررسی دقیق توسط تیم حقوقی داخلی ما آغاز می‌شود. آنها با دقت جزئیات ملک، از جمله سابقه مالکیت را بررسی می‌کنند تا مطمئن شوند که همه چیز شفاف و قانونی است.

پس از انتخاب ملک رویایی خود، مقداری پیش پرداخت انجام می‌شود. این پیش پرداخت، ملک را برای شما رزرو می‌کند. پس از آن، ما در امضای پیش نویس خرید به شما کمک می‌کنیم. وکلای شرکت ما متعهد هستند که تمام اسناد حقوقی مرتبط با نهایت دقت و ظرافت تهیه شوند.

پس همین حالا با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید و روند خرید را به ما بسپارید.

سوالات متداوال | مشاور حقوقی برای خرید ملک در قبرس شمالی

چرا به مشاور حقوقی برای خرید ملک در قبرس شمالی نیاز دارم؟

چون خرید ملک در کشوری خارجی پیچیده است و باید مدارک و فرآیند قانونی، کامل بررسی شود. مشاور حقوقی برای خرید ملک در قبرس شمالی می‌تواند از شما به عنوان خریدار محافظت کند.

آیا می‌توانم بدون مشاور حقوقی در قبرس شمالی ملک بخرم؟

قانونی الزامی نیست، اما به شدت توصیه می‌شود که حتما از مشاور حقوقی برای خرید ملک در قبرس شمالی کمک بگیرید تا  مشکلات حقوقی و مالی روبرو نشوید.

وظایف مشاور حقوقی ملک در قبرس شمالی هنگام خرید ملک چیست؟

بررسی اسناد و مدارک، انجام تحقیقات در مورد ملک و منطقه، تهیه پیش نویس قرارداد، مذاکره با فروشنده، انجام مراحل قانونی انتقال مالکیت تا از حقوق شما در طول فرآیند محافظت شود.

نوشتهٔ پیشین
دانشگاه پزشکی قبرس مورد تایید ایران
نوشتهٔ بعدی
تمکن مالی اخذ اقامت قبرس شمالی
خرید-ملک-در-قبرس-شمالی
خرید-ویلا-در-قبرس-شمالی
× چطور میتونم کمکتون کنم؟