فعالیتهای پیشنهادی در قبرس شمالی

فعالیتهای پیشنهادی در قبرس شمالی

قصد مهاجرت به قبرس شمالی را دارید؟ حدس می‌زنیم که احتمالا به دنبال پیدا کردن شغل قبل از رسیدن به آنجا هستید تا بتوانید با رسیدن به این جزیره‌ زیبا در آن مستقر شده و از آن لذت ببرید. کنجکاوید تا بدانید کدام مشاغل در قبرس برای سال ۲۰۲۴ بیشترین تقاضا را خواهند داشت؟ اگر شغل خود را در این مقاله فعالیتهای پیشنهادی در قبرس شمالی پیدا کردید، خوش شانس هستید، زیرا سازمان‌های مختلفی به دنبال استعدادهایی مانند شما هستند.

شغل‌های پردرآمد قبرس شمالی

اجازه دهید با مشاغلی که با بیشترین تقاضا رو به رو هستند آشنا شویم.

بخش پزشکی

حتی قبل از همه‌گیری کووید- ۱۹، مشاغل در بخش پزشکی تقاضای زیادی داشتند. همیشه کمبود پرستار، دندانپزشک و داروساز وجود داشت، اما در سال گذشته و احتمالا در سال آینده نیز تقاضا برای دستیاران آزمایشگاه، پزشکان متخصص، درمانگران و پزشکان عمومی‌افزایش خواهد یافت. همچنین نکته‌ جالبی که وجود دارد این است که دانشگاه‌ها در زمینه علوم پزشکی و اعصاب، فرصت‌های بیشتری برای دوره‌ دکتری به فارغ‌التحصیلان ارائه می‌دهند.

فناوری اطلاعات و ارتباطات (IT/Telecom)

جای تعجب نیست که مشاغل مورد نیاز در قبرس شمالی و همچنین پردرآمدترین مشاغل، در حوزه‌ی فناوری اطلاعات و ارتباطات (ICT) قرار دارند. تقاضای فزاینده‌ای برای متخصصان حوزه‌ی توسعه نرم‌افزار و وب، فناوری‌های ابری، مهندسی کامپیوتر و یادگیری ماشین، تنها چند نمونه از این مشاغل است.

شما می‌توانید لیست کاملی از فعالیتهای پیشنهادی در قبرس شمالی در حوزه‌ فناوری اطلاعات را در سایت‌های کاریابی پیدا کنید.

حسابداری و حسابرسی

حسابداران و حسابرسان در سراسر جزیره، از لیماسول تا نیکوزیا، لارناکا و پافوس، به شدت مورد تقاضا هستند. این مشاغل احتمالا بیشترین رقابت را دارند، زیرا حسابداران و حسابرسان بسیار ماهری هم در قبرس زندگی می‌کنند و هم تصمیم به نقل مکان به این کشور می‌گیرند. حقوق تا حد زیادی به تجربه بستگی دارد، اما این شغل به دلیل مهارت‌های ارزشمند این متخصصان، بسیار رقابتی است. حرفه‌ی حسابرسی می‌تواند مسیر شغلی بسیار پرسودی برای افراد بااستعداد و ماهر باشد. این موضوع، حسابداری و حسابرسی را در میان مشاغل مورد نیاز در قبرس قرار می‌دهد و اگر این زمینه تخصصی شماست، می‌توانید از میان طیف وسیعی از جایگاه‌های شغلی، آن انتخاب کنید.

فروش

موقعیت‌های فروش نیز با شرکت‌هایی که به دنبال افراد بااستعداد و با ذوق توسعه‌ی کسب‌وکار هستند، بسیار مورد تقاضا هستند. شرکت‌ها به طور مداوم به دنبال افرادی با مهارت‌های خوب زبانی و تجربه‌ مرتبط با صنعت هستند و در مقابل، حقوق و پاداش رقابتی وزیادی را ارائه می‌دهند. مدیران فروش در میان پردرآمدترین و پر تقاضاترین فعالیتهای پیشنهادی در قبرس شمالی قرار دارند.

بازاریابی دیجیتال

آیا در تمام ارکان سئو وبازاریابی دیجیتال مهارت دارید؟ شاید شما علاقه‌مند به شبکه‌های اجتماعی هستید و ساعت‌ها در اینستاگرام و تیک‌تاک می‌گذرانید؟ آیا در یک محیط پرشتاب و خلاقانه رشد می‌کنید؟ صدها شرکت در قبرس هر روز به دنبال متخصصان بازاریابی هستند. مطمئناً برای پیدا کردن شغل با مشکلی روبرو نخواهید شد.

شغل‌های حوزه گردشگری و توریست

قبرس شمالی با جذابیت‌های طبیعی و فرهنگی خود، هر ساله بیش از یک میلیون گردشگر را به خود جذب می‌کند. در ماه‌های گرم توریست‌ها به طور فزاینده‌ای از این کشور بازدید می‌کنند. بنابراین، تعداد زیادی از مشاغل در حوزه گردشگری و توریست در قبرس شمالی در دسترس است.

صادرات و واردات

در قبرس شمالی، دومین صنعت اشتغال ‌زایی پس از گردشگری، صنعت بازرگانی است. این کشور بخش قابل توجهی از درآمد خود را از فعالیت‌های صادراتی و وارداتی کسب می‌کند. محصولات کشاورزی، صنایع‌دستی، پوشاک و برخی محصولات صنعتی به عنوان مهم‌ترین کالاهای صادراتی قبرس شناخته می‌شوند. این صنعت به دلیل امکانات مناسب بنادر و مسیرهای بازرگانی فعال، به رونق بالایی دست یافته است.

صنعت واردات نیز در قبرس شمالی با رونق قابل توجهی مواجه است. زیرا بیشتر محصولات مورد نیاز مردم از طریق واردات تأمین می‌شود. این امر موجب ایجاد فرصت‌های شغلی و تجاری بسیاری در این حوزه شده است.

اگر شما در حوزه بازرگانی فعالیت دارید، قبرس شمالی به عنوان یکی از بهترین مقاصد برای سرمایه‌گذاری مطرح است. تسلط بر زبان‌های ترکی، یونانی و انگلیسی از جمله مهارت‌هایی است که می‌تواند به شما کمک کند تا به‌راحتی در این صنعت موفقیت‌آمیز عمل کنید و فرصت‌های شغلی مناسبی را برای خود ایجاد کنید.

همچنین بخوانید: وضعیت اقتصادی قبرس شمالی

شغل‌های ایرانیان در قبرس شمالی

ایرانیان در تمامی‌فعالیت‌های پیشنهادی در قبرس شمالی موفق عمل کرده اند. در ادامه با برخی از شغل‌های ایرانیان در قبرس شمالی آشنا می‌شویم.

کار در شهرک‌های صنعتی

اگر به دنبال کار در قبرس شمالی هستید، به خصوص در رشته‌های فنی، شهرک‌های صنعتی بزرگ و کوچک می‌توانند یکی از بهترین مکان‌ها برای شروع جستجوی شغلی شما باشند. این شهرک‌ها معمولاً فرصت‌های شغلی متنوعی در حوزه‌های فنی ارائه می‌دهند، به شرطی که شما به زبان ترکی مسلط باشید و بتوانید مهارت‌های خود را به خوبی ارائه دهید. در حقیقت، برخی از رشته‌های فنی به عنوان شغل‌های پردرآمد در قبرس شمالی شناخته می‌شوند.

مهارت‌های زبانی نیز در یافتن کار در قبرس شمالی بسیار مهم است. در بسیاری از مشاغل، تسلط بر زبان ترکی اهمیت زیادی دارد، اما در برخی موارد، مهارت کافی در زبان انگلیسی نیز کافی است. اگر می‌توانید حداقل به میزانی انگلیسی را بلد باشید، این می‌تواند در فرآیند یافتن کار به شما کمک کند.

همچنین، اگر قادر به پیدا کردن شغل در شرکت‌های ایرانی در قبرس شمالی هستید، به عنوان یک ایرانی، مشکلات زبانی کمتری خواهید داشت. زیرا بسیاری از این شرکت‌ها به زبان فارسی فعالیت می‌کنند. با این حال، یادگیری زبان انگلیسی نیز همیشه پیشنهاد می‌شود، زیرا این مهارت می‌تواند در توسعه شغلی و پیشرفت حرفه‌ای شما تأثیرگذار باشد.

مشاور املاک

مشاوران املاک یکی از حوزه‌های شغلی مهم برای ایرانیان در قبرس شمالی هستند، اگرچه فرصت‌های شغلی در دیگر حوزه‌ها وجود دارد که ممکن است به شرایط شخصی و تخصص شما بستگی داشته باشد.

اگر به دنبال کار پاره‌وقت هستید، می‌توانید در رستوران‌ها، هتل‌ها، مسافرخانه‌ها، بارها و سایر مراکز خدماتی که با گردشگران در ارتباط هستند، به‌راحتی کار پیدا کنید. این مشاغل عموماً در ماه‌هایی همچون فوریه و اکتبر که به عنوان فصل شلوغی (High season) معروف هستند، به نیروی کار اضافه نیاز دارند.

آرایشگری

راه‌اندازی سالن آرایشی در قبرس شمالی به عنوان یکی از فعالیتهای پیشنهادی در قبرس شمالی مطرح است. به خصوص برای آرایشگران ایرانی که به دنبال فرصت‌های کاری در این حوزه هستند. با وجود نیاز رو به افزایش به خدمات زیبایی و آرایش در این جزیره، آرایشگران ماهر می‌توانند به سرعت موفق شوند. همچنین، اگر اهل ریسک و سرمایه‌گذاری هستید، راه‌اندازی یک سالن آرایشگاهی می‌تواند فرصتی مناسب برای شما باشد، زیرا بازار آرایش و زیبایی در قبرس شمالی در حال رشد است و ارائه خدمات با کیفیت می‌تواند به موفقیت شما کمک کند.

لیدر تور

یکی از فعالیتهای پیشنهادی در قبرس شمالی برای شروع کسب‌وکار، ارائه خدمات در حوزه گردشگری است. به عنوان مثال، اگر تسلط خوبی به زبان‌های انگلیسی و ترکی دارید، می‌توانید به عنوان راهنمای تورها فعالیت کنید یا خدمات مربوط به توریسم را ارائه دهید. همچنین، راه‌اندازی کسب‌وکارهایی همچون رستوران، نانوایی، شیرینی‌پزی و اغذیه‌فروشی نیز می‌تواند به شما در کسب درآمد مطلوب در قبرس شمالی کمک کند، زیرا این اماکن بخش مهمی‌از خدمات مورد نیاز گردشگران هستند.

همچنین بخوانید: درآمد در قبرس شمالی برای مشاغل مختلف برای ایرانیان

مشاغل مورد نیاز در نیکوزیا قبرس شمالی

شاید قبل از شروع جستجوی شغل خود در قبرس، مورد دیگری که باید در نظر بگیرید این است که کدام شهر مکان مناسبی برای زندگی شماست. قبرس چیزهای زیادی برای ارائه دارد، اما انتخاب مکان مناسب برای زندگی به اندازه‌ انتخاب مسیر شغلی درست، مهم است.

نیکوزیا

نیکوزیا، آخرین پایتخت تقسیم‌شده‌ دنیا، میزبان شماست. در اینجا با ترکیبی غنی از زیرساخت‌های قدیمی‌اما با فضایی مدرن و پویا روبرو خواهید شد. حتی اگر قصد زندگی در جای دیگری را داشته باشید، این شهرِ جذاب، دیدنی است. اگر می‌خواهید حرفه‌ای را در حوزه‌ خدمات تخصصی آغاز کنید، نیکوزیا به عنوان مرکز تجاری اصلی جزیره، فرصت‌های زیادی را ارائه می‌دهد. نیکوزیا با داشتن دانشگاه‌های متعدد، یکی از شهرهایی است که بیشترین گزینه‌های شغلی را برای دانشجویان و فارغ‌التحصیلان فراهم می‌کند.

آیا زندگی ایده‌آل شما شامل آب‌وهوای معتدل، غذای خوشمزه و فعالیت‌های متنوع در فضای باز است؟ دیگر به دنبال جایی نگردید، نیکوزیا همان مکان ایده‌آل برای شماست! فرصت‌های شغلی را در شهر باشکوه نیکوزیا بررسی کنید.

همچنین بخوانید: خرید آپارتمان در نیکوزیا

جمع بندی

فعالیت‌های پیشنهادی در قبرس شمالی در حوزه‌های پزشکی و خدمات بهداشتی، رشته‌های فنی و مهندسی، بازاریابی و فروش از پرطرفدارترین فرصت‌های شغلی هستند. با رشد جمعیت و توسعه صنعت در این منطقه، نیاز به پزشکان، پرستاران، مهندسان مکانیک و نرم‌افزار و متخصصان بازاریابی و فروش افزایش یافته است. این حوزه‌ها از جمله مهم‌ترین مواردی هستند که افراد علاقمند به کار در قبرس شمالی می‌توانند در آن‌ها فرصت‌های شغلی مطلوبی پیدا کنند و به توسعه شخصی و اقتصادی خود بپردازند.

همچنین در این راه، اگر نیاز به وکیل ملکی در قبرس شمالی دارید تا با داشتن اطلاعات کامل و دقیق، تصمیمی‌بهتر و مطمئن‌تر بگیرید و به دنیای جدیدی از فرصت‌ها و امکانات وارد شوید اورنست در کنار شماست. برای این کار کافی است با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید و با حرفه ای ترین وکلای املاک در قبرس شمالی مشورت کنید.

همچنین بخوانید: مهاجرت به قبرس شمالی از ایران

سوالات متداول

محبوب ترین شغل در قبرس چیست؟

یکی از پرتقاضاترین مشاغل در قبرس شمالی و همچنین پردرآمدترین آنها مربوط به حوزه ICT است. متخصصانی که در حوزه نرم‌افزار و توسعه وب، فناوری‌های ابری، مهندسی کامپیوتر و یادگیری ماشین تخصص دارند کار و موقعیت شغلی زیادی پیدا خواهند کرد.

آیا همه می‌توانند در قبرس شمالی کار کنند؟

قانون TRNC می‌گوید که افراد غیر شهروند برای کار و زندگی در این کشور باید مجوز بگیرند. به عنوان مثال، وقتی افراد غیرشهروندی وارد کشور می‌شوند، مقامات به آنها ویزای توریستی می‌دهند که مدت زمان محدودی دارد.

زندگی در قبرس شمالی چگونه است؟

جمهوری ترک قبرس شمالی (TRNC) نه تنها به عنوان یکی از امن ترین کشورهای جهان شهرت دارد، بلکه دارای آب و هوای زیبای مدیترانه ای در تمام طول سال و غنی از زیبایی‌های طبیعی و فرهنگی است.

چه کسب و کاری را در قبرس شمالی شروع کنیم؟

کسب و کار در قبرس شمالی می‌تواند در بخش‌های مختلفی از یک فروشگاه کوچک، سالن آبگرم یا رستوران گرفته تا یک شرکت سرمایه گذاری یا یک هتل پنج ستاره باشد. بسیاری از شرکت‌ها در قبرس شمالی توسط خارجی‌های انگلیسی زبان افتتاح شدند و سال‌هاست که با موفقیت در حال فعالیت هستند.

نوشتهٔ پیشین
راهنمای سفر با کشتی از ترکیه به قبرس
نوشتهٔ بعدی
کشورهای بدون ویزا با پاسپورت قبرس شمالی
خرید-ملک-در-قبرس-شمالی
خرید-ویلا-در-قبرس-شمالی
× چطور میتونم کمکتون کنم؟